Головна | Козацька доба | Війни XIX-XX ст Краєзнавство | Мовознавство | Туризм | Література | Друзі | Контакти   

Чернігівський полк | Ніжинський полк | Стародубський полк | Інші полки | Війни XVII-XVIII | Галерея | Реконструкція

Історичний нарис | Історія сотень | Старшина | Карти


Чернігівський полк: Полкова старшина

ПОЛКОВНИКИ

див також "Чернігівські полковники та воєводи" (Л.Студьонова)

Бут Григорій (?-1648.08.-1648.12.-?),
Небаба Мартин (1648-1651.7.07.), див також Лицар Хмельниччини
Донець Іван (1649.02.-1649.03., нак.),
Григорій (1649.08., нак.),
Забіла Петро (1651.03., нак.),
Толмач Іван (1651.04., нак.),
Подобайло Степан Данилович (?-1649.06.-1651.07., нак.; 1651.07.-1654.10.),
Шохів Іван (1651.6.05., нак.),
Миколаєнко Отрох (Трохим) Ничипорович (1654.05., нак.),
Абрамович Іван (Попович) (1651.04.-1651.06., 1654.04., нак.; 1654.11.-1657.04.),
Силич Іоаникій (1657.04.-1663.07.),
Григор Ничипір (1658.09., нак.),
Коханенко Станіслав (1659.08., нак.),
Абрамович Іван (1661.06., нак.),
Коханенко Станіслав (1662. 04.-1662. 11., нак.),
Миколаєнко Трохим (Отрох) Ничипорович (1663-?),
Гаврилович Тихін (?-1663-?),
Красна Башта Степан (?-1664.19.05.-?),
Молявка Іван Харитонович (1664. 07., нак.),
Ігнатович Дем'ян (?-1665.3.03.-1668),
Василь Семенович (1666.10., нак.),
Васильович Гаврило (1668. 01., нак.),
Лисенко Іван Якович (1669-1671),
Свіонтицький Федір (1668.01., нак.),
Стрієвський Костянтин (1669. 01., нак.),
Пригара Іван (1670. 01., нак.),
Ігнатович Василь (1672),
Дунін-Борковський Василь Касперович (1672-1682),
Коханенко Станіслав (1675.08., нак.),
Полуботок Леонтій (1671.09., нак.),
Самойлович Григорій Іванович (1683-1687),
Величковський Ничипір Каленикович (1688, нак.),
Лизогуб Яків Кіндратович (1687-1698.9.08.),
Донець Дмитро Стефанович (1689.04., нак.),
Грембецький Микола Григорович (1696.10., 1697.11., 1698.10.-1698.11., нак.),
Лизогуб Юхим Якович (1699-1704),
Донець Дмитро Стефанович (1701.02., нак.),
Затиркевич Юрій Васильович (1704.12., нак.),
Чечель Іван Власович (1705.11., нак.),
Полуботок Павло Леонтійович (1705.23.04.-1723), див також Homo Privatus
Грембецький Микола Григорович (1712.05.-1712.10.; 1713.03., нак.),
Томара Василь Іванович (1716.03.; 1721. 03., нак.),
Богданов Михайло Семенович (1723. 22.10.-1735),
Сангурський Павло Омелянович (1723-1724, нак.),
Ізмайлов Володимир Васильович (1744-1748.06.-?),
Леневич Карпо (1733.12., нак.),
Божич Іван Пантелеймонович (1748.13.12./ (1749.24.02 - універсал)-1752.04.-?),
Милорадович Петро Степанович (1762-1782).

ОБОЗНІ ПОЛКОВІ

Абрамович Іван (?-1654.08.-?),
Гутор Костюк (?-1658-?),
Васильович Гаврило (?-1660-?),
Ковтунович Олександр (?-1661-?),
Внучко-Посудевський Сава Кононович (?-1667-?),
Захарович Лазар (?-1671.01.-?),
Угровецький Костянтин (?-1672-?),
Яхимович Олександр (?-1673-?),
Угровецький Костянтин (?-1676. 08.-1677.02.-?),
Байдак Гнат Сергійович (?-1680.06.-1681.06.-?),
Величковський Ничипір Каленикович (?-1681.11.-?),
Яхимович Олександр (Лесько) (?-1685-?),
Величковський Ничипір Каленикович (?-1688.10.-1690.09. -?),
Рашко Філон Хомич (?-1696-1701.03.- ?),
Грембецький Микола Григорович (?-1696-1710.11-?),
Скоропадський Василь Ілліч (?-1713.02.-1721.06.-?),
Сахновський Гнат Васильович (1723-1731-?, за обозного),
Сангурський Павло Омелянович (?-пізніше 1734.05.-1735.06.-1738),
Молявка Федір Іванович (1738-1747.25.01),
Сахновський Іван (1739.1.30.-1760.03.-?),
Сахновський Яким Іванович (1769),
Тризна Андрій Миколайович (1769.3.09.-1779-?).

ПОЛКОВА АРТИЛЕРІЯ

ОСАВУЛИ:
Сокоцький Іван (?-1753-?),
Шихуцький Іван Степанович (1764.7.05.-1774).

ОТАМАНИ:
Топилевський Пилип (?-1743-?),
Сапега Федір (?-1771-?).

ХОРУНЖІ:
Бублик Дем'ян (1764-1768),
Омелета Яків (1768-1772),
Святобливо-Коробка Микита.

СУДДІ ПОЛКОВІ

Андрій (чи Перетрач, чи Попович) (?-1650.04.-?),
Домонтович Іван Михайлович (?-1662.11.-?),
Самойлович Іван,
Артемович Марко (?-1667.02.-1671-?),
Завадський Федір (?-1671-?),
Болдаковський Василь Семенович (?-1673-?),
Стрієвський Костянтин (?-1677-1686-?),
Радич Пантелеймон (?-1687-?),
Мокрієвич Карпо Іванович (?-1688-1690-?),
Стрієвський Костянтин (?-1692-1695.04.-?),
Затиркевич Юрій Васильович (?-1698-1704),
Мокрієвич Іоаникій Карпович (1704-?),
Тризна Іван Хомич (?-1710.07.-1711),
Томара Василь Іванович (?-1715-1727),
Каневський-Оболонський Василь Васильович (1727-1732),
Мокрієвич Іван Іоаникійович (1732.26.-1739.12.07.),
Сенюта Тиміш Михайлович (1739-1767),
Сахновський Іван (1767-?),
Бакуринський Яків Леонтійович (1772-1779-?).

ПИСАРІ ПОЛКОВІ

Мокрієвич Карпо Іванович (?-1660-1661-?),
Васильович Іван (?-1664-?),
Слободецький (Голобоярин) Михайло Степа¬нович,
Самойлович Іван,
Полуботок Левон Артемович (?-1668-?),
Заборовський Лукаш (?-1670.08.-1671-?),
Слободецький Михайло Степанович (?-1672.06.-1673-?),
Скоропадський Іван Ілліч (?-1674.11.-1689-?),
Худолій Кирило Гапонович (1676, нак. ? у поході під Канів),
Булавка Петро Михайлович (1698-1708.11.-?),
Наумович Семен (1710),
Бутенко Іван Янушкевич (?-1723-1727-?),
Васильович Микита (1716, 1725, на місці писаря),
Полонецький Іван, Васильович Микита (?-1728.10.-1731.01.-?),
Холодович Самійло (?-1732-1739.06.-?),
Круглик Василь (1737, за писаря),
Миткевич Яким Прохорович (1741.04.-1754),
Миткевич Андрій Якимович (1754-1760.03.-1767. 01.),
Бакуринський Яків Леонтійович (1768-1771),
Рашевський Яків Овсійович (1771.9.07.-1782).

ПИСАРІ ПОЛКОВІ СУДОВІ

Яновський Іван (?-1723-?),
Максимович Григорій (1732-1739-?),
Ярошевич Юрій (?-1751-1752-?),
Стоїнський Семен (1752-1766-?),
Маленський Григорій Даміанович.

СТАРШІ ПОЛКОВІ КАНЦЕЛЯРИСТИ

Стоїнський Семен (1739-1749),
Андрієвський Тиміш (?-1747-1748-?),
Якубинський Федір (1756.30.05.-1779-?).

ОСАВУЛИ ПОЛКОВІ

Прокіп (?-1649-?),
Картель Козьма (Казимир) Савич (бл. 1650),
Бучинський (?-1671-?),
Величковський-Савич Ничипір Каленикович (?-1672-1674-?),
Гнилозубенко Хома Михайлович (?-1673.07.-?),
Мокрієвич Василь,
Грибович Павло Мартинович,
Рашко Філон Хомич,
Устимович Василь (?-1687-1690. 24.10.-?),
Донець Дмитро Парфенович (?-1689-1696-?),
Маркович Василь (?-1691.07.-?),
Зеленський Федір (?-1694.07.-1699. 10.-?),
Грембецький Микола Григорович (?-1696.04.-1699.5.10.-?),
Бутович Степан Іванович (?-1704.01.-1708.12.-?),
Красовський Михайло Осипович (?-1710.01.-1716.02.-?),
Мокрієвич Михайло Іоаникійович (1723-1725, за осавула; ?-1728-1738-?),
Бобир Іван (1725, за осавула),
Лисенко Іван Федорович (?-1723. 03.-?),
Славатинський Стефан Леонтійович (1729.6.10.-1756.02.-?),
Рашко Єлисей Філонович (1738.31.12.-1753),
Норка Іван (1753-?),
Павловський Василь (?-1755.11.-1771),
Сахновський Іван Іванович (1757-1770),
Бакуринський Семен Леонтійович (1770.7.10.-1779-?),
Круп'янський Яків Олексійович (1771. 6.04.-1779-?).

ХОРУНЖІ ПОЛКОВІ
Наум (?-1649-?),
Іван (?-1649-?),
Картель Ян (Іван) Савич (бл.1650),
Крачевський Павло (?-1669.02.-?),
Силич Степан (?-1672-?),
Савенко Корній (?-1681-?),
Терпицький Іван (?-1695-1698-?),
Чечель Іван Власович (?-1688.03.-?),
Якубович Прокіп Семенович (?-1696-1704-?),
Чечель Марко Іванович (?-1710-1730),
Пешковський Панько (?-1720-?),
Товстоліс Іван Андрійович (1729-1732-?),
Медушевський Василь (?-1732-1734-?),
Медушевський Гнат (?-1734.12-?),
Ярошевич Юрій (раніше 1743),
Булавка Іван Петрович (1739.29.01.-1752.06.),
Леонтович Степан (1738-1748),
Комаровський Василь Іванович (1749. 3.11.-1763),
Григорович-Фурсанович Петро Григорович (1752.6.08.-1766.17.01.),
Петрашевич Василь (1763.6.03.-1774),
Лисенко Михайло Васильович (1773-1779.09.-?),
Ладанка Іван (1777-1782).

Кривошея В. Українська козацька старшина. Ч 1. Реєстр урядників гетьманської адміністрації. – Вид. 2-ге, доповнене, уточнене і виправлене. – К.: Стилос, 2005. – С. 53-56.

 

 

 
 

 
   
X